top of page
  • אלכס גנשפט

מבט על מערכת WebWellness

עודכן: 11 במרץ 2023

הצד הוורוד של מערכת WebWellness

מערכת ביו רזוננס WebWelness

בהכרות הראשונית עם מערכת WebWellness היא בהחלט עושה רושם טוב. התוכנה מאוד ידידותית, יפה, קלה להבנה ומהירה. הפלט כולל המון נתונים. המסך נראה מרשים. גם יכולות המערכת לאבחון תפקוד 49 מערכות ואברים, מזהמים, מחסור ו/או עודפים של רכיבים שונים יזום יפה. אין לפספס שימוש בטכנולוגיה של ענן כאשר כל הנתונים מגיעים ומעובדים שם. גם שימוש ניפרד ביחידת אבחון ויחידת טיפול מתוכנתת ע"י המשתמש בעיניי זוכה בשבח. אין צל של ספק שבכוונת תחילה הושקע מחשבה רבה ומוצלחת. גם המחיר 1625 יורו (פחות מ- 6000 ש"ח ליחידת אבחון וטיפול ביחד) המופיע באתר היצרן נראה נוח וטוב. אנחנו נעמיק בנקודות האלו.


טכנולוגית מדידה המנוצלת ב - WebWellness

דבר ראשון שתופס עיניים הוא נוכחות של אלקטרודות לידיים ולרגלים ובנוסף סרט לראש. זאת טכנולוגיה מאוד ישנה המנצלת זרם חשמלי העובר דרך הגוף. אם פה נעשה שימוש בשדות אלקטרו מגנטיים המוזכרים באתר היצרן עדיין זרם חשמלי עובר ועובד. אני לא מצאתי באתר של היצרן שום תזכור על כך וגם שום נתונים טכניים הקשורים לנושא. בנוסף אלקטרודות של המערכת עשויות מפליז (נחושת - קלל). המשתמשים המוכרים שלי מספרים שהאלקטרודות עקב שימושם מחליפות צבע (מתחמצנות). זה מצביע על תהליכים אלקטרו - כימיים בין הגוף לאלקטרודות (הרי זרם עובר). התופעה הזאת עלולה לגרום לתגובה אלרגית. שוב חיפשתי תזכור כלשהו באתר היצרן ושוב לא מצאתי.


גישה טיפולית של WebWellness

לפי מיטב הבנתי חברת WebWellness מציעה לבצע מדידה עם המערכת שלה ומגבשת תכנית טיפולית שנבנתה על סמך מאגר נתונים סטטיסטיים שלה. זאת אומרת נלקחת מדידה ובלהסתמך עליה נעשתה הנחה שיש לבן אדם מסוים בעיה בריאותית בגלל שאנשים אחרים עם מדידות דומות חלו בה. אני אזכיר שהגישה הזאת מאוד דומה לגישה של רפואה רשמית שנשענת על פרוטוקול טיפולי של בן אדם ממוצע הנבנה לפי סטטיסטיקות. רק שכל אחד מאתנו הוא ייחודי, משתנה כל רגע ולא ממש משתייך לסטטיסטיקה. תוצאות ריפוי ומניעת מחלות של רפואה רשמית עם הגישה ידועות היטב לכל אחד. מובן מעליו שגם ל - WebWellness עם אותה גישה תהיה אותה תוצאה. אם זאת לזכות של רפואה רשמית יש לשייך שימוש בתהליך ארוך וקפדני לאישור של כל שיטה או תרופה. אני כמובן חיפשתי מה שהוא דומה ב - WebWelness. אני לא הצלחתי למצוא תזכור בנושא. כך משתמשים של WebWellness הופכים להיות שפני ניסוים של החברה.

נקודה נוספת שגם היא חשובה מאוד. גישה עקרונית המיושמת במערכת WebWellness לא מבוססת על יסודות בריאות כוללים. היסודות האלו מופיעים ברפואות המזרח. מפה למערכת WebWellness אין קשר עם סביבה רחוקה וקרובה. בריאות של בן אדם נתפסת כאוסף של תפקודים או/ו מדדים עצמאים. שוב, זה כמו ברפואה רשמית. הגישה כזאת היא שגויה מיסודה. לא ניתן לשמור על הבריאות בלי להכיר, להפנים, לקבל שבן אדם הוא חלק בלתי נפרד מהיקום וחייב לחיות יחד איתו ועם כל תהליכים שלו. בגישה של WebWellness אי יישום של זה מתבטא גם בשימוש לא מוגבל בתדרים. השפעת תדרים ממושכת שוברת קשר עם הסביבה ומזיקה לבריאות בוודאות ובאופן נחרץ. אני לא מצאתי אף מילה על כך באתר החברה. זה גם לא היה ידוע למשתמשים של WebWellness שאני מכיר.

אני אזכיר שרפואה רשמית לא מצליחה בריפוי ומניעה של מחלות כרוניות. אני אזכיר שהסיבות נמצאות בהרגלי תזונה וחיים לקויים המשתלבים עם נטיות מולדות. תורשתיות לא ניתן לשנות. מפה בלי שינוי תזונתי והתנהגותי אלא ע"י דיכוי סימפטומים בדרך כלשהי (למשל ע"י שימוש בתדרים) ניתן לקבל הקלה זמנית בלבד. שימוש בתוכנות ועננים טרם עוזר לזהות גורמים התנהגותיים ותזונתיים ולהמליץ על שינויים נדרשים. מפה תוצאה של שימוש במערכת WebWellness היא לא יכולה להיות מתמשכת האם בכלל. כמטפל אני יכול להגיד שאני למשל לעולם לא אשען על שיטות מסוג כזה. אני מאמין שמנהלי החברה מבינים את זה. אולי בגלל זה הודעת פתיחה בדף בית של אתר החברה היא כזאת: "מכשירים חדשניים לכל המשפחה". אולי לעקרת בית המערכת תתאים אבל לבעלי מקצוע שבתחום הבריאות לא ממש. דרך אגב, שם החברה שהיא בעלת מותג WebWellness הוא Business Process Technologies. בשם אין קשר לרפואה ו/או בריאות מה שקרוב למציאות.


המחירים של חברת WebWellness

אני כבר כתבתי שמחיר לרכישת מערכת WebWellness נראה נוח. עם זאת מתברר שישנו תשלום חודשי בגובה של 50 יורו. כמובן קיים יסוד מוצק ומוסבר לדמי מנוי והוא שימוש במאגר מידע וענן, חידוש התוכנה כ - 100 פעמים בשנה ויכו'. אני כמובן לא אשפוט החלטות ושיקולי הבעלים של WebWellness. אני רק מדגיש שמחיר המערכת מכפיל את עצמו אחרי שנתיים וחצי. אחרי 5 שנים המערכת תעלה פי - 3. אין קשר לזה שהיא מתיישנת וערך שלה יורד ל - 0. אין קשר האם משתמשים בה וכמה. אין קשר האם מרוצים ממנה ועד כמה. חייבים לשלם. מנגד - אפשר לשים את המערכת לפח יחד עם כל הכסף שהושקע. החברה קושרת אתכם בשביל להבטיח הכנסותיה. איפה הלקוח? המערכת היא כבר היום מבוססת על לטכנולוגיה מיושנת. מה לעשות איתה בעוד 5 שנים כאשר ישולם עבורה פי - 3 ממחיר הרכישה? האם הייתם קונים רכב בתנאים כאלו? ניסיתי לאתר תשובה באתר החברה. כמובן לשווא.


העתיד עם WebWellness

אפשר לכתוב הרבה. אני לא אגע בנושאים שאין להם הוכחות נגישות לכל אחד. אולי גם אין צורך. אלו העובדות שלא ניתן להכיש. WebWellness היא מערכת מיושנת שמטרתה לאגד את הלקוח לשנים ולהבטיח רווחים לחברה. שיטות עבודה המנוצלות במערכת לא יכולות להביא להבראה (אולי רק מקרית) אך רק להקלת הסימפטומים מסוימת. המלצות הריפוי של היצרן מתבססות על מאגר מדידות משלו כאשר אין מידע על גודלו וטיבו. אין בכוונתי להכפיש חברת Business Process Technologies. יחד עם זאת כדאי לכל אחד לפני רכישת מערכת WebWellness להכיר את המציאות של היום ורק אז לקבל החלטת רכישה. אני ממליץ להכיר תגובות המשתמשים לא באתרי החברה ו/או המשווקים שלה אלא ברשתות חברתיות ברוסיה ובאירופה.

אני שקלתי אבל לא רכשתי ולא הצטרפתי למשווקים של המערכת.

82 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page